Kontakt:

Centrum pečovatelské služby
F-M, příspěvková organizace
Zámecká 1266
738 01, Frýdek-Místek

IČ: 48 77 27 39


Telefon, email:

+420 558 626 481
centrum@psfm.cz


Bankovní účet:

27 - 359 195 0297 / 0100

TOPlist
- -

Pro pečující

I v letošním roce připravila naše sociálně právní poradna pro seniory a jejich pečující za podpory dotace z Moravskoslezského kraje z Programu na podporu zdravého stárnutí na rok 2020 sérii vzdělávacích aktivit – seminářů v naší organizaci, i přednášek v domácnostech seniorů o možnostech zajištění kvalitní péče, kde mohou zájemci získat praktické informace a rady, jak se co nejlépe vypořádat s některými problémy ve stáří.

Odborné semináře pro pečující v oblasti zajištění hygieny, manipulace sklientem na lůžku a dalších potřebných informací zajistí sociální pracovnice ze sociálně právní poradny a pečovatelské služby v našem edukačním centru každou středu v červnu, červenci, srpnu, září a říjnu od 15 hodin na adrese Centrum pečovatelské služby FM, Zámecká 1266, Frýdek-Místek nebo v domácnostech seniorů po telefonické domluvě se sociální pracovnicí na tel: 770 119 390, 775 790 008.

Rovněž jsme připravily novou informační brožuru „Jak zajistit kvalitní péči seniorům“ pro zvýšení informovanosti seniorů, kde najdou potřebné informace o různých sociálních dávkách, zdravotních a sociálních službách, ale i o bezpečné domácnosti, výživě, dopravě pro seniory, demenci, právních záležitostech a o zajištění posledních věcí. Tuto brožuru si mohou občané vyzvednout zdarma v naší sociálně právní poradně, nebo bude zdarma k dispozici u praktických lékařů a na odboru sociálních služeb Frýdek-Místek.

 

Podpůrné skupiny pro pečující

Protože víme, jak náročné je pečovat o své blízké, nabízíme i letos pečujícím účast v Podpůrných skupinách pro pečující. Vtěchto skupinách si budou moci pečující otevřeně promluvit o svých starostech a trápeních, vyměnit si své zkušenosti a získat cenné rady, informace a praktické dovednosti, které jim ulehčí náročnou péči. Podpůrné skupiny proběhnou v měsících červen až listopad, konkrétní termín schůzek bude upřesněn telefonicky dle domluvy se zájemci.

Pokud budete mít zájem, zastavte se v naší sociálně právní poradně.

Termín je nutné zdůvodu omezené kapacity domluvit předem na tel: 558 433 973, nebo 602 565 146.

Mgr. Anna Vejmelka
Vedoucí sociálně právní poradny
Centrum pečovatelské služby FM, p. o.,
Zámecká 1266, Frýdek-Místek

 

Realizováno pomocí dotačního programu „Program na podporu zdravého stárnutí v Moravskoslezském kraji na rok 2020“.

-